sipka

Slovenská republika

 

Ak sa vo firme zatúla paleta a dodávka nepríde k zákazníkovi kompletná, vedie sa v ERP systéme ako neukončená, a tým pádom negatívne ovplyvňuje výslednú hodnotu ukazovateľa OTTR.

OTTR (On Time To Request; angl.: Dodanie podľa požiadavky), spolu s druhým číslom OTD (On Time Delivery; angl.: Dodanie na čas), patrí pod kategóriu Dodávky, čo je tretí parameter z piatich kľúčových výkonnostných ukazovateľov firmy - SQDCI.

Verím, že na Slovensku je stále viac ľudí, ktorí prijali za svoju myšlienku „nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci“. Dôvodom je hlavne význam slova „lacné“, ktoré sa stalo synonymom pre „nekvalitné“. My všetci však chceme mať kvalitný život.

Manažment firmy, ktorá používa manipulačnú techniku, je v dnešných časoch vystavený tlaku a zvýšeným nárokom na neustále zlepšovanie aj v rámci bezpečnosti.

Spoločnosť Linde Material Handling teraz ponúka patentované zariadenie "BlueSpotTM", ktoré poskytuje vizuálne varovanie v smere jazdy.

BlueSpotTM je svetelný zdroj zložený z dvoch veľmi jasných LED svetiel s veľmi dlhou životnosťou. Je pripevnený na vrch ochranného rámu vodiča a zobrazuje na podlahe v smere jazdy pár metrov pred vozíkom veľký modrý bod. Toto svetlo varuje ...

Rotačná kabína na Linde H120 – roadshow – Bratislava 14.10.2013

13-01Spoločnosť Linde MaterialHandling predstavila ako prvá na svete rotačnú kabínu na ťažkých vozíkoch. Táto inovácia výrazne znižuje fyzickú záťaž vodiča vysokozdvižného vozíka a tým, že poskytuje neobmedzený výhľad na priestor pred vozíkom, redukuje tiež riziko nehôd.