sipka

Slovenská republika

 

Spoločnosť Linde Material Handling teraz ponúka patentované zariadenie "BlueSpotTM", ktoré poskytuje vizuálne varovanie v smere jazdy.

BlueSpotTM je svetelný zdroj zložený z dvoch veľmi jasných LED svetiel s veľmi dlhou životnosťou. Je pripevnený na vrch ochranného rámu vodiča a zobrazuje na podlahe v smere jazdy pár metrov pred vozíkom veľký modrý bod. Toto svetlo varuje približujúcich sa chodcov. Môže byť trvalo zasvietené alebo môže blikať, aby viac upútalo pozornosť. Je odolné voči vibráciám a má životnosť až 20 000 hodín.

Linde BlueSpotTM je možné namontovať aj na staršie vozíky Linde ako aj na vozíky inej značky. Ako patentovaný produkt sa dá zakúpiť len cez firmu Linde.

Na miestach, kde sa môže stretnúť vozík s chodcom, či už pri vyskladňovaní, naskladňovaní, vo výrobných halách, je veľmi dôležité, aby boli dodržiavané bezpečnostné opatrenia, aby sa predišlo nehodám. Vodiči vysokozdvižných vozíkov často kvôli veľmi prenikavému zvuku vypínajú zvukové varovné zariadenie a tým aj jeho bezpečnostnú funkciu. Linde teraz ponúka patentované zariadenie “BlueSpotTM”, ktoré poskytuje vizuálne varovanie v smere jazdy, ktoré zaisťuje bezpečnosť v uličkách ako aj neprehľadných prechodových oblastiach. Vodiči a tiež zamestnanci skladov vysoko oceňujú toto “tiché” riešenie.

BlueSpotTM je svetelný zdroj zložený z dvoch veľmi jasných LED svetiel s veľmi dlhou životnosťou. Je pripevnený na vrch ochranného rámu vodiča a zobrazuje na podlahe v smere jazdy pár metrov pred vozíkom veľký modrý bod. Toto svetlo varuje približujúcich sa chodcov. Môže byť trvalo zasvietené alebo môže blikať, aby viac upútalo pozornosť. Je odolné voči vibráciám a predĺženú životnosť až 20 000 hodín zabezpečuje aj minimálna prevádzková teplota. Ďalšími možnosťami, ktoré Linde ponúka je kombinácia BlueSpotuTM s inými systémami na zabezpečenie zvukovej výstrahy pri cúvaní a ďalej jeho použitie aj na jazdu vpred.

Linde BlueSpotTM je teraz dostupný aj ako doplnková výbava, takže touto novinkou teraz možno vybaviť aj staršie vozíky akejkoľvek značky. Ako patentovaný produkt sa dá zakúpiť len prostredníctvom spoločnosti Linde Material Handling.

 

Linde Blue Spot

 

Komentárov  

+2 #3 Ján B. 2014-03-24 21:10
Dobrý deň, investícia do bezpečnosti je u nás na prvom mieste. BlueSpot sa osvedčil. Elektrické vozíky sú veľmi tiche. Trúbenie a pípanie rušilo zamestnancov. Odporúčam
Citovať
0 #2 LINDE MH SR 2014-02-12 10:27
Citovanie Roman G.:
Dobry den, bolo by mozne tymto vystraznym zariadenim vybavit aj nase skladove voziky (rucne vedene a reach trucky)?


Dobry den,

vieme reagovat na vsetky zakaznicke poziadavky vybavenia manipulacnej techniky vystraznym zariadenim "BlueSpotTM" (modrym, cervenym, resp. smerovym). Budeme radi, ak sa na nas s Vasimi poziadavkami obratite.

Oddelenie nahradnych dielov Linde MH SR s.r.o.
Citovať
0 #1 Roman G. 2014-02-04 13:59
Dobry den, bolo by mozne tymto vystraznym zariadenim vybavit aj nase skladove voziky (rucne vedene a reach trucky)?
Citovať