sipka

Slovenská republika

 

Linde Material Handling uvádza prvý robotický priemyselný vozík s technológiou BALYO

Najnovší vývoj technológií priniesol do popredia bezobslužné robotické priemyselné vozíky, ako riešenia pre ešte efektívnejší materiálový tok. Vozíky predávané pod značkou Linde Robotics sa vyvíjajú v spolupráci so špecialistami z BAYLO. Sú to zariadenia, ktoré sa jednoducho inštalujú a navigujú v existujúcich priestoroch skladu. Na trh boli uvedené prvé modely: Linde L-MATIC HP robotický stohovací vozík a Linde P-MATIC robotický ťahač. Cieľom spoločnosti Linde Material Handling spolu s firmou BALYO (inovatívny líder v priemysle automatizácie) je stať sa dodávateľom kompletnej palety priemyselných robotických vozíkov. Vozíky s technológiou Baylo (driven by BALYO) sa odporúčajú pre množstvo aplikácií v skladovom a logistickom hospodárstve a môžu byt napojené na existujúce skladové manažérske systémy a ERP systémy. To znamená, že vozíky sú pripravené pre systém Industry 4.0, čo je koncept , ktorý predpokladá, že v budúcnosti sa budú stroje riadiť samé a budú komunikovať medzi sebou.

Pre koho sú robotické vozíky prínosom?

Zavedenie robotického riešenia do skladu je kľúčovým pre situácie, v ktorých operátor opakovane vykonáva práce s nízkou pridanou hodnotou a na dlhých vzdialenostiach. A ak ešte vozíky pracujú v dvoj alebo viac zmennej prevádzke, potom sú splnené všetky základné podmienky, kedy je používanie robotickej logistiky výhodné. Používanie tohto riešenia zabezpečuje tiež vysokú procesnú úroveň a s tým spojené zvýšenie produktivity. Ďalšia možnosť úspory je v optimalizácii prevádzkových zdrojov.

Inteligentné štandardné zariadenie

Linde L-MATIC L HP, robotický stohovací vozík má základnú nosnost 1,2 tony pri max. rýchlosti 1,6m/s, s nákladom aj bez nákladu. Linde P-MATIC robotický ťahač, má ťažnú silu 5 ton, a dosahuje maximálnu rýchlosť 2 m/s. Oba robotické modely spĺňajú Linde štandard – výkonný bezúdržbový striedavý motor o výkone 3 kW, automatické brzdenie na svahu, bočná výmena batérie a jednoduchý prístup ku servisným miestam, ako aj mnoho opcií ako napríklad Linde BlueSpot(TM). Navyše, verzie Linde-MATIC majú navigačný laser, predné a zadné bezpečnostné skenery, 3D kameru alebo clonový laser, riadiaci počítač so 7 palcovým dotykovým LCD displejom, vizuálne a zvukové varovné signály, ako aj pohotovostné tlačidlá na oboch stranách. Tieto inovatívne nástroje dovoľujú robotickým vozíkom pracovať v rovnakom prostredí spolu s ľuďmi a inou technikou. Robot dynamicky upravuje svoje „správanie“ na základe signálov zo senzorov, ktoré sú vyhodnocované v reálnom čase. V porovnaní s tradičnou automaticky vedenou technikou (AGV) alebo automatickými priemyselnými vozíkmi s laserovými reflektormi, Linde robotické vozíky nepotrebujú žiadne externé navigačné pomôcky. Vozíky s technológiou Baylo sú vozíky riadené existujúcou infraštruktúrou ako sú steny, regály, stĺpy. Toto riešenie je ekonomicky výhodnejšie, jednoduchšie aplikovateľné a ľahko sa dá upraviť pri prípadných zmenách. Navyše, vozíky sa dajú ľahko integrovať do existujúcej flotily a usporiadania skladov a umožňujú tak postupné rozširovanie. Ďalšie robotizované vozíky pod značkou „Linde Robotics“ budú uvedené na trh v najbližších rokoch. Ku L-MATICu a P-MATICu sa pridajú ďalšie: paletové vozíky, protizávažové vozíky, vozíky s meniteľným dosahom, vozíky do úzkych uličiek (VNA). Linde – MATIC riešenia už teraz úspešne dokazujú svoju hodnotu u zákazníkov v chemickom či automobilovom priemysle. BALYO je dodávateľ výrobnej manipulačnej techniky a logistiky. Ich inovatívne riešenie je revolučným krokom v sektore manipulačnej techniky. Ich technológiu používajú firmy v Európe a teraz aj v severnej Amerike. Experti BALYO pomáhajú zákazníkom vylepšiť ich technológie, integrovať riešenia, redukovať náklady a dosahovať vyššiu návratnosť. Od ich vzniku, BALYO každý rok rastie o viac než 100%. S finančným krytím prestížnych finančných skupín, a vyzbrojený najlepšou technológiou, prepisujú príručku manipulačnej techniky na svete.

Transport a logistika 3/2016